Lezing: Noraly Beyer & het koloniaal verleden
Noraly Beyer was jarenlang het vertrouwde gezicht van het NOS Journaal. Pas laat ontdekte zij op welke manier haar eigen familiegeschiedenis verweven is met het Nederlandse koloniale verleden. In fotogalerie De Gang vertelt ze haar persoonlijke verhaal: over Curaçao, Suriname en Nederland, en over wat het betekent om als deel van een familie en een land met die koloniale geschiedenis te leven.
De avond wordt georganiseerd in het kader van de expositie WIJS! waarin zestien 80-plussers in beeld en woord geportretteerd zijn.
Locatie: fotogalerie De gang, Grote Houtstraat 43, 2011 SC Haarlem
Toegang: gratis.
Reserveren: aanbevolen, via onderstaande knop.
Aanleiding voor deze Tafel in De Gang is de tentoonstelling WIJS! Fotografie Ilvy Njiokiktjien, te zien tot en met 20 september 2026 in fotogalerie De Gang. Bijbels Museum biedt met WIJS! een positief en veelzijdig beeld van 80-plussers.


‘Ken je iemand die 80-plus en wijs is? En zou je diegene bij ons willen introduceren?’ Deze oproep vormde de start van de tentoonstelling WIJS! Team Bijbels Museum voerde gesprekken met ruim 40 wijze mensen uit het hele land. Oud worden en oud zijn bleek complexer én avontuurlijker dan ons in de meeste media wordt voorgespiegeld. Zestien 80-plussers komen in WIJS! zelf aan het woord. Met hun verhalen (op onze website) en de portretten van fotograaf Ilvy Njiokiktjien draagt Bijbels Museum bij aan een meerstemmig en gevarieerd beeld van 80-plussers uit heel Nederland.

Toernee WIJS!
Bijbels Museum is nomadisch. We tonen onze tentoonstellingen bij partners door heel het land.
WIJS! is te zien
= t/m 20 september 2026 in fotogalerie De Gang in Haarlem
= 21 september t/m 6 december in Museum van de Geest, Haarlem
= 10 december 2026 t/m 30 mei 2027 in Stadhuismuseum Zierikzee
Adressen en openingstijden zijn te vinden op onze locatiepagina’s.

